آشنایی با برند قالی سلیمان

تاریخچه تولید فرش در شرکت تولیدی وصنعتی رسول اصفهان

شرکت تولیدی وصنعتی رسول اصفهان با نام تجاری «قالی سلیمان» در 31 اردیبهشت ماه سال 1361 در اداره ثبت شرکت های منطقه اصفهان تأسیس و پس از طی مراحل ساخت و تکمیل و نصب ماشین آلات در سال 1365 با تولید انواع نخ برای تولید فرش ماشینی به بهره برداری رسید . در بدو امر و در مدت زمان کوتاهی بدلیل برخورداری از کیفیت بسیار مطلوب جایگاه خود را با برند نخ رسول در بازار ایجاد و تثبیت کرد. با گذشت زمان و با کسب تجربه و دانش فنی در تولید انواع نخ و با همت و تلاش سهامداران شروع به توسعه و تکمیل مراحل مختلف تولید انواع نخ مصرفی در فرش ماشینی و همچنین تولید فرش ماشینی نمودند به نحوی که در سال 1371 تولید فرش ماشینی با تکنولوژی مدرن وقت شروع و محصولات مربوطه با نام تجاری قالی سلیمان وارد بازار گردید .این شرکت اکنون در آغاز ورود به دهه چهارم فعالیت خود ،علاوه بر دارا بودن بیش از یکصد نمایندگی در سطح کشور قدم¬های استواری را در تصاحب سهم بازارهای داخلی و بازارهای بین-المللی با بیش از 70 نمایندگی برداشته است.

شرکت تولیدی وصنعتی رسول اصفهان با برند «قالی سلیمان» با دارا بودن زنجیره کامل تولید از رنگرزی ،ریسندگی، بافندگی تا تکمیل و همچنین عرضه محصول در شبکه توزیع که فروشگاههای زنجیره ای «قالی سلیمان» در ایران و خارج از کشور را نیز شامل می شود بصورت مستقیم در بازار حضور داشته و سلایق و نظرات مصرف کننده در این ساختار عمودی با سرعت از بازار مصرف به مرحله طراحی و برنامه ریزی تولید منتقل می شود و توجه داشتن به نیاز بازار و سرعت بخشیدن به تامین خواسته ها و نیازهای مصرف کننده به عنوان یکی از عوامل موفقیت این شرکت می باشد .

از دیگر عوامل موفقیت «قالی سلیمان» می توان به وفاداری ،صمیمیت و تلاش نظام مند کارکنان و خط مشی فرامنطقه ای و رعایت موازین مشتری مداری توسط مدیریت شرکت اشاره نمود که همواره در طول حیات اقتصادی خود ضمن توجه به مشتریان رفاه و آرامش کارکنان سرلوحه برنامه ریزی مدیران و هیئت مدیره قرار داشته است .

شایان ذکر است این مجموعه با بازسازی و تکمیل خط تولید خود با پیشرفته ترین ماشین آلات و تکنولوژی روز دنیا ، استفاده از باکیفیت ترین مواد اولیه خریداری شده از شرکت بایرن آلمان ( درالون ) ،همچنان به رسالت تولید محصول باکیفیت در راستای رضایت مندی مشتری پایبند بوده و اکنون علاوه بر تولید نخ اکریلیک، در انواع کارد و تاو به تاپس ، نخ پلی پروپیلن و همچنین با تولید انواع فرش پشم ، اکریلیک ، پلی پروپیلن ،پلی استر، گلیم و دیگر انواع فرش توان پاسخگویی به نیاز مشتریان را بطور کامل دارد . این شرکت بعنوان برگزیده برگزیدگان صنعت سبز کشور مطرح بوده ، که با رعایت استانداردهای زیست محیطی از پیشتازان توجه به حفظ محیط زیست بوده است .

محصولات تولیدی :

- محصولات تولیدی در کارخانجات شرکت تولیدی و صنعتی رسول اصفهان عبارت است از :
انواع نخ اکریلیک با الیاف STAPLE و TOW در نمرات 15 الی 50 ، های بالک ، های شرینگ برای صنعت فرش ماشینی.
- تولید انواع نخ : پلی استر ، پلی پروپیلن با نمرات مختلف از طریق سیستم و فرآیند ذوب ریسی .
- تولید انواع فرش ماشینی با نخ های اکریلیک ، TOW ، پلی استر ، پلی پروپلین در نمرات مختلف .
- تولید انواع فرش 350 شانه ، 700 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه و 2000 شانه نما کلکسیون ابریشمی تراکم مختلف ، از تراکم 960 الی تراکم 4500 .

کیفیت محصولات تولیدی :

بهبود روزافزون کیفیت محصولات تولیدی در راستای تأمین و افزایش رضایت مندی مشتریان با رعایت الزامات و مقررات کمی و کیفی تاثیر گذار در مباحث زیست محیطی و مسئولیت های اجتماعی مصرف کنندگان به عنوان خط مشی اصلی شرکت تولیدی و صنعتی رسول اصفهان ( قالی سلیمان ) مطرح بوده است به نحوی که علاوه بر داشتن استاندارد ملی ایران مفتخر به اخذ گواهینامه های استاندارد در زمینه های رسیدگی به شکایات مشتری 10002 ISO و سنجش میزان رضایت مشتری 10004 ISO و همچنین استاندارد EN اروپا برای فرش تحت عنوان 14041 گردیده است . علاوه بر استانداردهای ذکر شده ، موفق به اخذ استانداردهای بین المللی در زمینه کیفیت محصول ،محیط زیست ، انرژی و ... شده است از جمله :
OHSAS 18001
ISO 9001
ISO 14001
ISO 50001-2022
ISO 10002-2022
ISO 45001-2022
ISO-10004-2022